Polska znajdzie się w zasięgu niżu znad południowej Szwecji

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia i częściowo północna będzie pod wpływem wyżów znad Atlantyku i Finlandii. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę będą kształtowały układy niskiego ciśnienia. Polska znajdzie się w zasięgu niżu znad południowej Szwecji. Z zachodu napłynie znacznie chłodniejsze powietrze polarnomorskie.

Dziś w kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu, wysoko w Sudetach i Karpatach przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie 8 st. w strefie nadmorskiej, od 9 do 12 st. na pozostałym obszarze. Wiatr umiarkowany, porywisty, na zachodzie i Wybrzeżu okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, nad morzem do 70 km/h, z kierunków zachodnich.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie duże z przelotnymi opadami deszczu, na krańcach wschodnich zachmurzenie umiarkowane i duże, w szczytowych partiach Sudetów i Karpat opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temp. min. od 1 do 2 st. na wschodzie, od 5 do 6 st. na zachodzie. Wiatr umiarkowany, na Wybrzeżu okresami dość silny i porywisty, z kierunków zachodnich.

W Warszawie w środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu. Temp. maks. 11 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu. Temp. min. 4 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie spadało.

RIRM/PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl