Polska w zasięgu wyżu znad Bałtyku

Polska południowa będzie w zasięgu wyżu znad Bałkanów, północna przejdzie w zasięg niżu znad północnej Rosji. Z północnego zachodu ku centrum przemieszczać się będzie front chłodny. Początkowo kraj będzie w zasięgu ciepłej masy polarno-morskiej, za frontem, z zachodu, zacznie napływać masa nieco chłodniejsza, polarno-morska.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1009 hPa i będzie spadać.

W piątek na południowym wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, początkowo lokalne mgły ograniczające widzialność do 200 m. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane wzrastające stopniowo od północy kraju do dużego aż do wystąpienia słabych opadów deszczu, a na północnym wschodzie deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 1 st. na północnym wschodzie, około 4 st. w centrum do 7 st. lokalnie na południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany, na północy porywisty, na wybrzeżu okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie duże z opadami deszczu lub deszczu ze śniegiem, a w górach śniegu. Temperatura minimalna od 1 st. na wschodzie do 4 st. na zachodzie i wybrzeżu. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, na wybrzeżu do 70 km/h, południowo-zachodni i zachodni.

W sobotę zachmurzenie przeważnie duże. Miejscami słabe opady deszczu, na północnym wschodzie także deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 3 st., 5 st. na wschodzie do 7 st. na zachodzie i wybrzeżu. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, na wybrzeżu okresami dość silny, w porywach do 70 km/h, zachodni.

W pitek w Warsyawie yachmurzenie małe, po południu wzrastające do umiarkowanego i dużego. Pod wieczór słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 5 st.. Wiatr umiarkowany, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie duże. Opady deszczu. Temperatura minimalna 2 st.. Wiatr umiarkowany, południowo-zachodni. W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 5 st.. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni.

PAP/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl