Polska na skraju wyżu

Jak informuje IMGW, od Europy północno-wschodniej, poprzez środkową, aż po południowo-zachodnią pogodę kształtować będzie wyż z centrum nad Rosją.

Pozostałe obszary kontynentu będą pod wpływem niżów. Polska znajdzie się na skraju wspomnianego wyżu, w chłodnej masie powietrza pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1017 hPa i będzie się wahać.

Na południu Polski oraz początkowo na zachodzie zachmurzenie duże, a na południu Górnego Śląska, Małopolski i Podkarpacia możliwe słabe opady deszczu lub mżawki, w rejonach podgórskich możliwe opady deszczu ze śniegiem. W Tatrach okresami opady śniegu. W ciągu dnia od wschodu i północnego wschodu postępujące większe przejaśnienia. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie przeważnie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 0 st., 3 st. na północnym wschodzie, 4 st., 7 st. na przeważającym obszarze do 8 st., 10 st. na zachodzie i północnym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich. Na południu Górnego Śląska, Małopolski i Podkarpacia wiatr okresami dość silny i porywisty.

W Warszawie zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 4 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. W nocy zachmurzenie na ogół małe. Temperatura minimalna -3 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. W sobotę zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 5 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowo-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl