fot. PAP/EPA

Polska na skraju głębokiego niżu

Jak informuje IMGW, Europa północna po centralną oraz zachodnia, znajdować się będzie pod wpływem niżów z układami frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będą wyże. Polska znajdować się będzie na skraju głębokiego i rozległego niżu znad Morza Norweskiego.

Na zachodzie i południu kraju zaznaczać się będzie wpływ frontów atmosferycznych. Nad przeważającym obszarem kraju zalegać będzie dość ciepłe powietrze polarno-morskie, jedynie nad obszary zachodnie, za frontem atmosferycznym, zacznie napływać chłodna masa powietrza polarno-morskiego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i będzie wahać się.

W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na południu lokalne rozpogodzenia. Miejscami, zwłaszcza w województwach północno-zachodnich słabe opady deszczu, na Pomorzu możliwy deszcz ze śniegiem, a w Sudetach deszcz ze śniegiem lub śnieg. Rano na północnym wschodzie lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 200 m.

Temp. maks. na północy od 1 st. do 5 st., w pasie dzielnic centralnych i na południu od 4 st. do 8 st. Wiatr na Pomorzu umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, południowo-zachodni. Na pozostałym obszarze kraju wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie duże, na południu lokalne rozpogodzenia. Miejscami, zwłaszcza na obszarze od Śląska i Ziemi Lubuskiej, przez centrum, po Warmię, Mazury, Suwalszczyznę i Podlasie słabe opady deszczu, na północy i wysoko w górach gdzieniegdzie słaby deszcz ze śniegiem lub śnieg.

Temp. min. w regionach północno-zachodnich oraz na Warmii, Mazurach i Suwalszczyźnie od -1 st. do 1 st., na pozostałym obszarze kraju od 1 st. do 3 st. Wiatr słaby, na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, południowo-zachodni.

We wtorek zachmurzenie duże Większe przejaśnienia głównie na północnym zachodzie kraju. Miejscami, zwłaszcza na obszarze od Śląska, przez centrum, po Podlasie i Lubelszczyznę słabe opady deszczu, wysoko w górach słaby deszcz ze śniegiem lub śnieg.

 Temp. maks. od 2 st., 4 st. na zachodzie i północy do 7 st. na południowym wschodzie. Wiatr słaby, na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, południowo-zachodni i zachodni.

W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Niewielkie prawdopodobieństwo słabych opadów deszczu. Temp. maks. 6 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowy. W nocy zachmurzenie duże. Okresami słabe opady deszczu. Temp. min. 2 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni. We wtorek zachmurzenie duże. Okresami słabe opady deszczu. Temp. maks. 4 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni.

PAP

drukuj