[TYLKO U NAS] Pos. A. Macierewicz: Największym zagrożeniem dla bezpieczeństwa jest demografia

Największym zagrożeniem dla bezpieczeństwa Polski – poza sprawami moralnymi, które oczywiście mają fundamentalne znaczenie – jest właśnie demografia. Ludność Polski się zmniejsza. Niewątpliwie było to świadome działanie, mające na celu uczynić z Polski zasób siły roboczej dla innych państw – wskazał poseł Antoni Macierewicz, były minister obrony narodowej, w felietonie z cyklu „Głos Polski” na antenie Radia Maryja i TV Trwam.

Poseł Antoni Macierewicz podkreślił, że program „500 plus” to inwestycja w polską demografię.

– Po raz pierwszy w historii niepodległej Polski, łącznie z okresem po 1918 roku, udało się – dzięki decyzji obywateli, dzięki głosom obywateli, dzięki powszechnemu głosowaniu na formację patriotyczną – przekazać władzę w Polsce jednolitemu obozowi patriotycznemu. Tylko dlatego możliwe były te zmiany, które zostały dokonane począwszy od tego, o czym tak często mówimy, bo „500 plus” jest decyzją nie tylko społeczną i socjalną, ale jest decyzją nakierowaną na odbudowę siły demograficznej Polski – powiedział poseł Antoni Macierewicz.

To są dopiero początki – wskazał były minister obrony narodowej.

– Ale one już są widoczne. Największym zagrożeniem dla bezpieczeństwa Polski – poza sprawami moralnymi, które oczywiście mają fundamentalne znaczenie – jest właśnie demografia. Ludność Polski się zmniejsza. Niewątpliwie było to świadome działanie, mające na celu uczynić z Polski zasób siły roboczej dla innych państw, dlatego też utrzymywano tak niski poziom życia społeczeństwa także przez te ostatnie 30 lat, poza krótkimi okresami rządu Jana Olszewskiego w latach 1991-93 i Jarosława Kaczyńskiego w latach 2006-07 – stwierdził polityk.

Program Prawa i Sprawiedliwości to program odbudowy na fundamencie chrześcijańskim polskiego modelu państwa dobrobytu – zaakcentował felietonista.

– Państwo dobrobytu nie oznacza państwa, w którym jest absolutne nakierowanie na sprawy materialne, ale to państwo, w którym każdy zdolny ma szansę zbudować własny dostatek i bezpieczeństwo własnej rodziny, a równocześnie ta energia ludzka ma pchnąć do przodu i odbudować Polskę. Stąd właśnie decyzja fundamentalna dotycząca tego, by wreszcie polscy rolnicy mieli dopłaty do hektara takie, jak dopłaty rolników na zachodzie Europy. To wstyd i wina PSL-u. Nie tylko wynegocjowali razem z SLD tak fatalne dopłaty poniżej połowy tego, co dostają rolnicy zachodni. Przez 15 lat nic nie potrafili zrobić, żeby ten stan rzeczy zmienić. Teraz, dzięki temu, że to Polak będzie kierował polityką rolną Unii Europejskiej, te dopłaty zostaną dla polskich rolników wyrównane. To zmienia w sposób zasadniczy polską sytuację – podsumował poseł Antoni Macierewicz.

radiomaryja.pl

drukuj