fot. Małgorzata Jasińska

Terytorialsi wsparli Dom Dziecka w Dębicy

Szeregowa OT Małgorzata Jasińska i szeregowy OT Grzegorz Kopala – żołnierze 33. Batalionu Lekkiej Piechoty w Dębicy – zorganizowali akcję dla Domu Dziecka „Hanka” w tym mieście.  Środki higieniczne i dezynfekcyjne podarowane przez dębickie firmy i ludzi dobrej woli przekazali na ręce pracowników placówki.

Od początku pandemii w Polsce żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej starają się odpowiadać na wszystkie potrzeby społeczeństwa. Pomagają wszędzie tam, gdzie samorządy, placówki medyczne, domy pomocy społecznej (DPS), szpitale, ośrodki pomocy społecznej (OPS), Caritas czy PCK oczekują wsparcia. Szczególną opieką objęte zostały osoby starsze, kombatanci i żołnierze Armii Krajowej. Terytorialsi wspierają podkarpacką policję  w kontrolowaniu kwarantanny, wykonują mobilnie wymazy w prywatnych domach oraz stacjonarnie w DPS.

Tym razem podkarpaccy terytorialsi postanowili wspomóc Dom Dziecka „Hanka” w Dębicy.

– Obecna sytuacja we wszystkich tego typu placówkach opiekuńczo–wychowawczych jest bardzo trudna. Pandemia nie oszczędza nikogo. Wszyscy zostali zaskoczeni takim olbrzymim rozmiarem. Nikt nie był na to przygotowany. Na co dzień pracuję w sieci marketów, ale też w wolnych chwilach zgłaszam swoją gotowość i pomagam w moim batalionie. Tym razem postanowiłam z kolegą szer. OT Grzegorzem Kopalą zorganizować akcję pomocy dla Domu Dziecka „Hanka” w Dębicy. Środki ochrony indywidualnej zebraliśmy od darczyńców i ludzi wielkiego serca z terenu naszego działania i dostarczyliśmy do placówki. W tym trudnym czasie każda pomoc jest potrzebna. Dzięki takim działaniom  wzrasta poczucie bezpieczeństwa dzieci i personelu powiedziała szer. OT Małgorzata Jasińska, organizatorka akcji.

kpt. Witold Sura/radiomaryja.pl

drukuj