fot. flickr.com

Samorządy mogą ubiegać się o dofinansowanie na sprzęt elektroniczny dla uczniów

Samorządy mogą się już ubiegać o dofinansowanie na zakup sprzętu komputerowego dla szkół. Ma on posłużyć do zdalnej nauki dla uczniów i nauczycieli spowodowanej pandemią koronawirusa, a po ich powrocie do szkół do normalnej nauki.

Dziś ruszył nabór elektronicznych wniosków o refundację kosztów zakupu sprzętu.  Wiceminister cyfryzacji Wanda Buk podkreśla, że już samo złożenie wniosku jest gwarancją wypłaty.

– Dofinansowanie może osiągnąć wysokość nawet 100 tys. złotych w zależności od tego, jak duży jest samorząd i ilu ma potrzebujących uczniów. Wszelkie informacje dotyczące tego, jak dużą kwotę dofinansowania może uzyskać samorząd, można znaleźć na stronie Centrum Projektów Polska Cyfrowej. Już samo złożenie wniosku będzie równoznaczne z tym, że dofinansowanie w wysokości wskazanej na stronie Centrum otrzymają. Są to środki pewne. Oczywiście cały proces oceny ich aplikacji, który jest wymagany przepisami unijnymi musi się odbyć, ale już samo złożenie wniosku daje im de facto gwarancję, że je otrzymają – wyjaśnia.

Do rozdysponowania jest 180 mln zł pochodzące z unijnego programu Polska Cyfrowa. Rząd uzyskał zgodę KE na zmiany w tym programie i przyspieszenie procedury związanej z dofinansowaniem.

RIRM

drukuj