fot. flickr.com

Polska będzie organizatorem Światowego Forum Zarządzania Internetem

Polska zorganizuje w przyszłym roku Światowe Forum Zarządzania Internetem. Dyskusja o przyszłości internetu odbywa się z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych.

W listopadzie przyszłego roku dyskusja o przyszłości internetu ma odbywać się w Polsce. Katowice będą organizatorem 15. Światowego Forum Zarządzania Internetem.

– To jest impreza swoją rangą porównywalna do COP – zaznaczył w Polskim Radiu minister cyfryzacji Marek Zagórski.

Czyli szczytu klimatycznego. Podobnie jak COP, Światowe Forum Zarządzania Internetem, odbywa się z inicjatywy ONZ.

– To jest takie forum dyskusyjne o tym, w jakim kierunku ma zmierzać rozwój sieci. To też kwestia samego zarządzania internetem. Hasło naszego forum brzmi: „Internet United”, czyli chcemy przeciwdziałać zagrożeniom, które mamy na horyzoncie – wskazał szef resortu cyfryzacji.

Polska chce stworzyć przestrzeń do dyskusji zwłaszcza młodym – podkreślił minister cyfryzacji Marek Zagórski.

– Każde państwo, które to organizuje, ma możliwość organizowania tzw. dnia zero. Chcemy położyć tam nacisk – oprócz nowoczesnych technologii i ich zastosowania – na tzw. młody internet. Chcemy dać przestrzeń do dyskusji młodym ludziom z całego świata, jak oni sobie ten internet w przyszłości wyobrażają – powiedział minister Marek Zagórski.

Dyskusja na forum ma dotyczyć m.in. tego, gdzie leży granica między cenzurą, a wprowadzeniem takich regulacji, które zagwarantują bezpieczeństwo. Ponadto, uczestnicy spotkania chcą nakreślić, jak daleko powinna sięgać wolność słowa w sieci.

TV Trwam News

drukuj