fot. flickr.com

Polska będzie pod wpływem wyżu

Jak informuje IMGW, na przeważającym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą wyże. Polska będzie pod wpływem wyżu z centrum nad Ukrainą, w gorącym powietrzu pochodzenia zwrotnikowego.

Jedynie Skandynawia oraz krańce zachodnie Europy znajdować się będą pod wpływem niżów z układami frontów atmosferycznych.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1008 hPa i będzie spadać.

W sobotę zachmurzenie małe, na północnym zachodzie kraju po południu okresami umiarkowane, a na Pomorzu Wschodnim duże i słaby deszcz. Temperatura maksymalna od 23 st., 26 st. na wybrzeżu, 30 st. w centrum do 32 st. na południowym zachodzie kraju. Wiatr słaby, zmienny z przewagą południowego, tylko na wybrzeżu okresami umiarkowany i porywisty, z kierunków północnych.

W nocy z soboty na niedzielę bezchmurnie, tylko na Pomorzu okresami zachmurzenie umiarkowane i duże. Tam miejscami przelotny deszcz. Temperatura minimalna od 11 st., 12 st. na północnym wschodzie, 14 st., 16 st. w centrum do 17 st. na krańcach zachodnich Polski. Wiatr słaby, zmienny, na wschodzie i południu kraju południowy.

W niedzielę zachmurzenie małe, na północy kraju umiarkowane. Na Pomorzu zachmurzenie przejściowo duże i miejscami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 27 st., 29 st. na wybrzeżu, 30 st. w centrum do 32 st. na południowym zachodzie kraju. Wiatr słaby, południowy, tylko na wybrzeżu okresami umiarkowany, południowo wschodni.

W sobotę w Warszawie słonecznie. Temperatura maksymalna 30 st. Wiatr słaby, południowy. W nocy bezchmurnie. Temperatura minimalna 16 st. Wiatr słaby, południowy. W niedzielę słonecznie. Temperatura maksymalna 30 st. Wiatr słaby, południowy.

PAP/RIRM

drukuj