fot. flickr.com

W Polsce pogorszenie pogody; możliwe opady deszczu

Jak informuje IMGW, od Morza Białego przez Bałtyk i Kanał La Manche rozciągać się będzie rozległy wyż, w zasięgu wyżu znajdować się będzie również Morze Czarne i wschodnia część Morza Śródziemnego. Natomiast niże kształtować będą pogodę nad Półwyspem Apenińskim, zachodnią Rosją oraz Morzem Norweskim i Wyspami Brytyjskimi.

Polska będzie pod wpływem słabego wyżu z centrum w rejonie Danii, jedynie południowa część kraju pozostanie pod wpływem pofalowanego frontu chłodnego. Nad Polską będzie powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1010 hPa i będzie rosło.

W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane miejscami duże. Gdzieniegdzie, zwłaszcza na południu, przelotne opady deszczu, w Karpatach możliwe również burze. Temperatura maksymalna przeważnie od 12 st. do 17 st., na południowym wschodzie cieplej, od 15 st. do 20 st. W dolinach sudeckich i na zachodnim wybrzeżu od 8 st. do 12 st. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków północnych.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane, na południu kraju umiarkowane miejscami duże. Nad ranem gdzieniegdzie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Na Śląsku i w Karpatach miejscami słabe opady deszczu, na szczytach Sudetów i Tatr opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna przeważnie od 2 st. do 6 st., na południu wyższa, od 5 st. do 8 st. Wiatr słaby, zmienny z przewagą kierunków północnych.

PAP/RIRM

drukuj