fot. flickr.com

W Polsce nadal wysoka temperatura

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia i wschodnia będzie znajdować się pod wpływem niżów z układami frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będą wyże.

Polska znajdować się będzie w zasięgu wyżu znad Bałtyku. Przeważający obszar kraju będzie pozostawał w bardzo ciepłym powietrzu pochodzenia zwrotnikowego, jedynie nad krańce północno-wschodnie zacznie napływać nieco chłodniejsza masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1007 hPa i będzie się wahać.

We wtorek zachmurzenie małe. Na północy i w centrum oraz miejscami w dolinach karpackich początkowo mgły ograniczające widzialność do 200 m, tam zachmurzenie całkowite później przechodzące w małe. W górach i na Pomorzu po południu miejscami zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 22, 24 st. na Suwalszczyźnie i wschodnim wybrzeżu, 27, 29 st. na przeważającym obszarze kraju do 31 st. na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby, na wybrzeżu okresami umiarkowany, z kierunków wschodnich.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie małe. Mgły ograniczające widzialność do 200 m miejscami na północnym wschodzie oraz w obniżeniach terenu na południu kraju. W rejonie mgieł w drugiej połowie nocy wzrost zachmurzenia do całkowitego. Temperatura minimalna od 8, 10 st. na północnym wschodzie oraz dolinach karpackich, 12, 14 st. na przeważającym obszarze kraju do 16, 17 st. miejscami na zachodzie. Wiatr słaby, wschodni i północno-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj