fot. PAP

Polonia Warszawa bez licencji

Polonia Warszawa nie zagra w nowym sezonie w piłkarskiej ekstraklasie. Dziś Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych PZPN podtrzymała decyzję o nieprzyznaniu licencji temu klubowi, podjętą 15 maja przez Komisję ds. Licencji Klubowych.

Stołeczny klub był jedynym, który w pierwszej instancji nie otrzymał licencji. Odwołanie „Czarnych Koszul” nie zmieniło tej sytuacji.

– Decyzja w sprawie Polonii jest ostateczna. Oprócz niej z ekstraklasy spadnie jeden zespół – powiedział rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski.

Jak poinformowano na stronie PZPN, Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych postanowiła utrzymać w mocy uchwałę o nieprzyznaniu Polonii licencji na grę w ekstraklasie i w europejskich pucharach w sezonie 2013/2014. Jak dodano, warszawski klub „posiada przeterminowane zobowiązania wobec ZUS, Urzędu Skarbowego, zawodników itd. Ponadto Polonia nie przedstawiła wiarygodnego dokumentu »Przyszła Informacja Finansowa«”.

Jeszcze niedawno taka decyzja oznaczałaby, że po zakończeniu sezonu Polonia (obecnie piąta w tabeli) zostanie przesunięta na ostatnie miejsce.

– Prawie wszyscy tak to interpretują, ale błędnie. Niedawno przepisy się zmieniły. Polonia zachowa swoje miejsce w tabeli, dzięki temu będzie mogła otrzymać premię za konkretną pozycję w ekstraklasie. Zostanie jednak z niej zdegradowana – podkreślił Kwiatkowski.

 

PAP/RIRM

drukuj