fot. podlaskie.kas.gov.pl

Podlaskie: w sklepie w Hajnówce KAS odkryła podrabiane zabawki

Ponad dwieście zestawów podrabianych zabawek znanych producentów zatrzymali funkcjonariusze KAS w czasie kontroli jednego ze sklepów w Hajnówce (Podlaskie). Właścicielowi sklepu grozi sprawa sądowa – poinformowała w piątek Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku.

Podczas kontroli przeprowadzonej w tym sklepie odkryto zestawy klocków, których wygląd – jak podał asp. Maciej Czarnecki z zespołu prasowego IAS w Białymstoku – „do złudzenia przypominał produkty znanej duńskiej marki oraz pudełka z lalkami znanymi z popularnego filmu animowanego dla dzieci”.

W sumie zakwestionowano oryginalność 209 zestawów zabawek. Powiadomieni o tym przedstawiciele firm, które mają prawo do chronionych znaków towarowych, po przeprowadzonej ekspertyzie stwierdzili, że rzeczywiście są to podróbki.

„W sprawie sporządzone zostaną wnioski o ściganie i ukaranie właściciela sklepu, który oferował do sprzedaży podrobione towary. Za ten czyn ustawa Prawo własności przemysłowej przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności” – dodał Czarnecki.

PAP/RIRM

drukuj