Podlaskie: KAS i SG zatrzymały transport nielegalnego tytoniu

Ponad 142 kg tytoniu zabezpieczyli we wspólnej akcji w Podlaskiem funkcjonariusze KAS z Łomży i Straży Granicznej z placówek w Augustowie i Gdańsku. Należności podatkowe służby wyliczyły na ponad 150 tys. zł; zarzuty usłyszały dwie osoby – podała w środę Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku.

Ładunek był przewożony w osobowym fordzie, zatrzymanym do kontroli na terenie podlaskiej gminy Śniadowo. Podróżowało nim dwoje mieszkańców województwa śląskiego. Z ustaleń służb wynikało, że w aucie może być przewożony nielegalny tytoń. Podczas przeszukania samochodu, w bagażniku oraz na tylnej kanapie funkcjonariusze znaleźli siedem worków, w których było w sumie ponad 142 kg tytoniu do palenia, bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

„Wobec 28-letniej kobiety oraz 27-letniego mężczyzny funkcjonariusze KAS wszczęli postępowanie karne skarbowe, do którego zabezpieczone zostały worki z tytoniem. Mieszkańcy woj. śląskiego odpowiedzą teraz przed sądem. Grożą im wysokie kary grzywny oraz przepadek nielegalnego towaru” – poinformował asp. Maciej Czarnecki z zespołu prasowego IAS w Białymstoku.

PAP

drukuj