fot.twitter.com/S_Lukaszewicz

Podlaskie: Akcja #24hDlaDudy – na poparcie Andrzeja Dudy

Wszystkie podlaskie powiaty chcą objechać w ciągu 24 godzin przed ciszą wyborczą przed niedzielną drugą turą wyborów prezydenckich członkowie i wolontariusze sztabu #PodlaskieDlaDudy, by namawiać do pójścia na wybory i głosowania na Andrzeja Dudę – poinformował w czwartek marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki.

Akcja rozpocznie się o północy z czwartku na piątek w Sejnach, zakończy w piątek przed północą w Białymstoku.

„Mamy zamiar przejechać w ciągu tych 24 godzin wszystkie powiaty w naszym województwie. Będziemy rozmawiali z mieszkańcami, będziemy ich przekonywali do tego, aby głosowali na pana prezydenta w drugiej turze, będziemy rozwieszali materiały wyborcze będziemy dyskutowali z przedsiębiorcami” – zapowiedział na konferencji prasowej sztabu #PodlaskieDlaDudy Kosicki.

Działacze sztabu i wolontariusze oprócz Sejn i Białegostoku odwiedzą także: Augustów, Grajewo, Kolno, Łomżę, Zambrów, Wysokie Mazowieckie, Siemiatycze, Bielsk Podlaski, Hajnówkę, Sokółkę i Mońki. Zapowiedziano odwiedzenie małych firm, rolników, mieszkańców. Sztabowcy mają się zatrzymywać także w mniejszych miejscowościach na trasie.

Radny sejmiku Sebastian Łukaszewicz dodał, że praca sztabu będzie się odbywać „do samego końca”. Dodał, że akcja będzie szczegółowo relacjonowana w mediach społecznościowych. Radny Paweł Wnukowski dodał, że chodzi o maksymalne wykorzystanie czasu przed niedzielnymi wyborami na mobilizację mieszkańców do wzięcia udziału w wyborach i wybór „prezydenta polskich spraw, który gwarantuje bezpieczeństwo, zrównoważony rozwój Polski”.

Marszałek Artur Kosicki dodał, że takiej akcji przedwyborczej w Podlaskiem jeszcze nie było. Jak zaznaczył, sztab chce pokazać tą akcją, że jest za obecnym prezydentem, bo gwarantuje on dalszy rozwój wschodniej części Polski, by rozwijała się „jeszcze szybciej”. Wyraził nadzieję, że uda się przekonać wielu mieszkańców „przynajmniej do wzięcia udziału w wyborach” i oddania głosu na urzędującego prezydenta.

O północy w piątek kończy się kampania wyborcza przed zaplanowaną na niedzielę 12 lipca II turą wyborów prezydenckich, w których zmierzą się ubiegający się o reelekcje prezydent Andrzej Duda oraz kandydat KO Rafał Trzaskowski. Od północy z piątku na sobotę do zakończenia głosowania obowiązuje cisza wyborcza.

PAP

drukuj