fot. tv trwam

Podkarpackie: W Ulanowie rozpoczęła się budowa mostu na Tanwi

W poniedziałek rozpoczęły się prace związane z budową mostu na rzece Tanew w Ulanowie (Podkarpackie). Kierowcy na czas budowy przeprawy będą musieli korzystać z przygotowanych objazdów. Inwestycję za blisko 16 mln zł wykona Mostostal Kielce.

Jak poinformowała PAP Ewa Sikora z Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie, planowany termin zakończenia prac to listopad bieżącego roku.

„Prace obejmujące zarówno budowę mostu, jak i dojazdów do obiektu oraz odcinkowe umocnienie brzegów i dna rzeki. Roboty potrwają około siedmiu miesięcy. W miejscu wysłużonego mostu powstanie nowy. Będzie miał siedmiometrową jezdnię i szerszy chodnik. Bezpieczeństwo na obiekcie zwiększą balustrady i bariery. Zamontowane zostanie również oświetlenie” – dodała.

Nowa przeprawa będzie posiadała najwyższą klasę nośności. Oznacza to, że ograniczona dziś do 15 ton nośność mostu zostanie podniesiona do 50 ton.

Ewa Sikora zaznaczyła, że roboty budowlane wykonywane będą w większości przy całkowitym zamknięciu mostu i skierowaniu ruchu na objazdy.

„Od 16 kwietnia br. na dojeździe do mostu od strony Ulanowa będzie obowiązywał ruch wahadłowy, a od 7 maja br. most zostanie całkowicie zamknięty dla ruchu pojazdów. Dla pieszych natomiast powstanie kładka w okolicach istniejącego obiektu” – podkreśliła.

Trasa przygotowanego objazdu: Ulanów (most drogowy) – droga wojewódzka nr 858 – Zwolaki – droga powiatowa nr 1039R – Dąbrówka – droga powiatowa nr 1048R – Żabie – droga wojewódzka nr 858 – Wólka Tanewska – Ulanów.

Ewa Sikora zaapelowała do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w miejscu prowadzenia robót drogowych.

PAP/RIRM

drukuj