Początek lipca pochmurny

IMGW informuje, że Europa wschodnia, południowa oraz krańce północno-zachodnie są w zasięgu niżów. Na pozostałym obszarze dominuje wyż znad Morza Norweskiego. Polska jest na skraju wspomnianego wyżu, jedynie na krańcach wschodnich zaznacza się wpływ niżu znad Ukrainy. Z północy napływa przetransformowana masa zimnego powietrza pochodzenia arktycznego.

Dziś zachmurzenie umiarkowane i duże. Okresami przelotne opady deszczu. Najwięcej opadów w pasie od Mazowsza po Śląsk, Małopolskę i Podkarpacie. Na tym obszarze prognozowana wysokość opadów miejscami około 15 mm, a w Karpatach około 20 mm. Wysoko w górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od 17st. do 20 st., chłodniej na północnym wschodzie i Podhalu: 12 st., 13 st. oraz w kotlinach sudeckich: 14 st., 16 st. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, w całym kraju porywisty, na wybrzeżu porywy do 60 km/h, północny i północno-zachodni.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Wieczorem oraz rano możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna około 9 st. Wiatr słaby i umiarkowany, początkowo porywisty, północno-zachodni.

W stolicy zachmurzenie przeważnie duże. Przelotne opady deszczu. Prognozowana wysokość opadów miejscami do 10 mm. Temperatura maksymalna około 17 st. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północny.

PAP/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl