fot.twitter.com/CBAgovPL

Po kontroli CBA zarzuty dla marszałka woj. pomorskiego za oświadczenia majątkowe

Po kontroli Centralnego Biura Antykorupcyjnego prokuratura postawiła marszałkowi woj. pomorskiego sześć zarzutów za nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych – dowiedziała się PAP. Zarzuty dotyczą oświadczeń majątkowych z lat 2013-2016.

Naczelnik wydziału komunikacji społecznej Biura Temistokles Brodowski potwierdził w rozmowie z PAP, że zarzuty postawiono we wtorek po kontroli funkcjonariuszy departamentu postępowań kontrolnych z gdańskiej delegatury CBA.

„Po wynikach kontroli, Biuro skierowało zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa podania nieprawdy w złożonych oświadczeniach majątkowych” – zaznaczył Temistokles Brodowski.

Kontrola trwała od połowy maja 2017 do połowy lutego 2018 r. i dotyczyła prawidłowości oraz prawdziwości oświadczeń majątkowych marszałka z lat 2013-2017.

Według nieoficjalnych informacji PAP, marszałek miał nie ujawnić w oświadczeniach m.in.: zasobów pieniężnych, nieruchomości gruntowej oraz zasiadania w radzie nadzorczej fundacji prowadzącej działalność gospodarczą.

PAP/RIRM        

drukuj