Pływanie. Kilkaset dzieci weźmie udział w Otylia Swim Cup w Gliwicach

Kilkaset dzieci weźmie udział w imprezie pływackiej Otylia Swim Cup, która odbędzie się w dniach 1617 czerwca w Gliwicach. Zapisy przyjmowane są do 10 czerwca.


Naszym celem jest popularyzacja pływania, ale, co jest równie ważne, zabawa dla dzieciaków. Każdego roku w trakcie naszych imprez staramy się też zauważyć i zmotywować najbardziej utalentowanych młodych zawodników – mówiła Otylia Jędrzejczak, mistrzyni olimpijska i mistrzyni świata w pływaniu, której fundacja jest głównym organizatorem imprezy.

W Otylia Swim Cup mogą wziąć udział zawodnicy zgłoszeni przez kluby zrzeszone w Polskim Związku Pływackim. Zawody będą rozgrywane w siedmiu kategoriach wiekowych dla dzieci z roczników: 2010 i młodsi, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005 oraz 2004. Każdy uczestnik może startować w zawodach w dowolnej ilości konkurencji indywidualnych oraz w wyścigach sztafetowych.

Dla najlepszych mamy piękne medale i puchary oraz nagrody rzeczowe. Tradycyjnie będzie też specjalny puchar za zwycięstwo w mojej koronnej konkurencji, czyli 200 metrów stylem motylkowym – dodała Otylia Jędrzejczak. Na uczestników czekają także atrakcyjne pakiety startowe oraz loteria z niespodziankami.

Gośćmi specjalnymi imprezy będą medalista mistrzostw świata i trzykrotny olimpijczyk, a dziś trener Bartosz Kizierowski oraz Wojciech Wojdak, ubiegłoroczny wicemistrz świata na dystansie 800 metrów stylem dowolnym.

Bartek poprowadzi także wykład dla trenerów na temat ćwiczeń i techniki stylu dowolnego – wyjaśniła Otylia Jędrzejczak.

Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem mailowym: wisniowicz@gmail.com. Organizatorzy wynegocjowali dla uczestników bardzo korzystne ceny noclegów i posiłków. Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Sponsorem imprezy jest firma Koral.

Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej Otylia Swim Cup – www.otyliaswimcup.pl.

Paweł Skraba/Sport.RIRM

drukuj