fot. Robert Sobkowicz/Nasz Dziennik

Plan Petru pod szyldem Nowoczesnej? 

Ryszard Petru tworzy program zjednoczonej opozycji. Chodzi o Plan Petru. Choć, zdaniem wielu komentatorów, coraz bliżej mu do Platformy Obywatelskiej, to Nowoczesna oczekuje, że program będzie tworzony pod jej szyldem.

Plan Petru to stowarzyszenie, a zarazem program utworzony przez byłego lidera Nowoczesnej Ryszarda Petru. Politycy tego ugrupowania oczekują, że plan stanie się wizytówką partii.

– Plan Petru, zwłaszcza oceniany w kontekście jakby odpowiedzi na plan Morawieckiego, jest bardzo interesującą inicjatywą. Wszyscy w klubie będziemy namawiali i oczekiwali, że będzie to plan, który będzie zorganizowany pod szyldem Nowoczesnej – oświadczyła w Radiu Zet Kamila Gasiuk-Pichowicz, przewodnicząca klubu Nowoczesna.

Jednak według posła Petru, plan ma być propozycją całej zjednoczonej opozycji. Coraz częściej mówi się także o tym, że byłemu liderowi Nowoczesnej bliżej do Platformy Obywatelskiej niż do macierzystej partii. Mimo to władze Nowoczesnej nie obawiają się transferu.

– Ryszard Petru jest członkiem zarządu Nowoczesnej. Ma w związku z tym pewne obowiązki, a inni politycy należą do innych ugrupowań – zaznaczyła Kamila Gasiuk-Pichowicz.

Założyciel Nowoczesnej stracił z końcem ubiegłego roku stanowisko prezesa partii. Choć uzyskał jedynie kilka głosów mniej niż nowa przewodnicząca Katarzyna Lubnauer, nie otrzymał nawet stanowiska wiceprzewodniczącego.

TV Trwam News/RIRM

drukuj