fot. Wikipedia

PKP Intercity zapewnia, że zmiana czasu nie wpłynie na opóźnienia pociągów

Zmiana czasu nie wpłynie na opóźnienia pociągów – zapewnia PKP Intercity. W sobotę w nocy wskazówki zegarów przesuwamy z godziny 3.00 na 2.00. To oznacza, że pośpimy o godzinę dłużej.

W nocy na torach będzie kursowało 13 pociągów. W momencie zmiany czasu, składy zatrzymają się na godzinny postój na najbliższej stacji.

Rzecznik PKP Intercity Katarzyna Grzduk wskazała, że wszystkie pociągi powinny dotrzeć do miejsc docelowych planowo.

– Składy te zatrzymają się na najbliższej stacji na godzinny postój tak, aby dotrzeć do celu zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy. Godziny przyjazdu do miejscowości docelowych nie ulegną zmianom. Informacje nt. dokładnych godzin kursowania pociągów w nocy z 24 na 25 października można znaleźć na naszej stronie internetowej. Informacje dostępne są także poprzez infolinię i u konduktorów w pociągach kursujących w noc przejściową – zaznaczyła Katarzyna Grzduk.

W całej Unii Europejskiej do czasu zimowego wracamy w ostatnią niedzielę października. W Polsce zmianę reguluję rozporządzenie prezesa Rady Ministrów. W naszym kraju wskazówki zegarków po raz pierwszy zaczęliśmy przesuwać w okresie międzywojennym. Od 1977 roku zmianę czasu stosuje się nieprzerwanie.

RIRM

drukuj