fot. twitter.com

PKP Intercity odebrało od Pesy Bydgoszcz 83 zmodernizowane wagony

PKP Intercity odebrało od Pesy Bydgoszcz 83 zmodernizowane wagony. Wartość kontraktu to 312 mln zł – poinformował na dzisiejszej konferencji prasowej prezes PKP SA Krzysztof Mamiński.

Szef kolejowej spółki dodał, że modernizacja została przeprowadzona w kooperacji z zakładami w Mińsku Mazowieckim.

Krzysztof Mamiński przypomniał, że PKP Intercity realizuje obecnie największy w historii program modernizacji taboru i parku naprawczego, którego wartość sięga 7 mld zł.

„Mam nadzieję, że w kolejnych miesiącach i latach będziemy informować o kolejnych nowych oddanych inwestycjach taborowych PKP Intercity” – powiedział Mamiński.

Obecny na konferencji prasowej wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski dodał, że nowe wagony będą wykorzystywane między innymi na trasie łączącej Gdańsk ze Szczecinem.

Członek zarządu PKP Intercity Adam Laskowski przypomniał, że łączna wartość podpisanych z Pesą kontraktów na modernizację 245 wagonów przekracza 1 mld zł.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl