fot. twitter.com/PKN_ORLEN

PKN Orlen rośnie w siłę

PKN Orlen – polski gigant paliwowy chce rozwijać sprzedaż detaliczną przy wykorzystaniu kiosków Ruchu. Zawarł też umowę na przejęcie spółki OTP, odpowiedzialnej za transport paliwa.

PKN Orlen od dawna miał w planach rozwój sieci sprzedaży detalicznej poza stacjami paliw. Te plany chce realizować w oparciu o już istniejącą spółkę, stąd decyzja o przejęciu Ruchu. Gigant paliwowy obejmie 65 proc. akcji spółki.

„Ruch posiada ponad 1300 punktów, a będzie posiadał jeszcze więcej. Chcemy budować nowe formaty kiosków. Chcemy wprowadzać to, z czego jesteśmy słynni. Jesteśmy słynni z naszej gastronomii, kawy, hot-dogów” – wskazał w Radiu Maryja, Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen.

Ruch pomoże też PKN Orlen w rozwoju usług kurierskich. Gigant paliwowy zmierza w stronę silnego koncernu multienergetycznego. Po to właśnie przejęcie Lotosu i PGNiG. Teraz Orlen podpisał umowę na zakup spółki OTP.

– My teraz tę spółkę odkupujemy. Jest to spółka, która posiada ok. 300 cystern. To jest spółka, która ma warsztaty, modernizujące te cysterny. Spółka ta dowozi nam paliwo na stacje – poinformował Daniel Obajtek.

Umowa na przejęcie spółki OTP ma charakter warunkowy. Zgodę  na transakcję musi jeszcze wyrazić Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

TV Trwam News

drukuj