fot. https://twitter.com/marcin_przydacz

Pierwsze ofiary wypadku autokarowego są już w Polsce

Do kraju wróciły pierwsze cztery osoby, które ucierpiały na skutek wypadku polskiego autokaru w Chorwacji. Wierni modlą się w intencji zmarłych i poszkodowanych pielgrzymów w trakcie dzisiejszych Mszy świętych.

Autokarem do Medjugorje podróżowały 44 osoby. Wśród nich pielgrzymi z okolic Sokołowa Podlaskiego, Konina i Jedlni, k. Radomia. Pierwsze ustalenia służb mówiły o śmierci 11 osób. Kolejna zmarła w drodze do szpitala. Część poszkodowanych wciąż walczy o życie. Innym już wczoraj udało się wrócić do kraju, o czym poinformował Adam Niedzielski, minister zdrowia, który udał się do Chorwacji na prośbę premiera Mateusza Morawieckiego.

„Wraz z polską delegacją  do Warszawy wraca czwórka poszkodowanych w tragicznym wypadku w Chorwacji. Pozostali pozostają pod najlepszą opieką w chorwackich szpitalach. Jesteśmy na bieżąco informowani o ich stanie zdrowia” – poinformował Adam Niedzielski, minister zdrowia.

W trakcie wizyty w Chorwacji szefowi resortu zdrowia towarzyszył Marcin Przydacz, wiceszef Ministerstwa Spraw Zagranicznych. W mediach społecznościowych wiceminister pokazał zdjęcie z lotniska.

„Misja z poszkodowanymi w wypadku w Chorwacji wylądowała w Warszawie. Pacjenci cały czas pozostają pod opieką lekarzy i psychologów” – wyjaśnił Marcin Przydacz, wiceminister spraw zagranicznych.

Poszkodowani, którzy wrócili do kraju, przebywają w polskich szpitalach. Część pielgrzymów, którzy pozostali w Chorwacji, przeżyło szok. Na miejscu pomaga im zespół polskich psychologów. Za granicę planują udać się rodziny pokrzywdzonych. Komenda Głowna Policja zidentyfikowała wszystkie osoby, jakie przeżyły wypadek. W Medjugorje, miejscu do którego podróżowali pielgrzymi, trwa modlitwa w ich intencji. Bliskość z Polakami, w trakcie modlitwy Anioł Pański, potwierdził papież Franciszek.

– Dotarła do mnie wiadomość o wypadku. Niektórzy pielgrzymki stracili życie, inni są ranni. Niech Maryja wstawia się za nimi i ich rodzinami – podkreśli Ojciec Święty.

Dziś wierni w całej Polsce, na prośbę przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, modlili się za ofiary, poszkodowanych i ich najbliższych w trakcie niedzielnej Eucharystii.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl