fot. https://twitter.com/GK_PGNiG

PGNiG przedstawiło dane za 2021 rok

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo poinformowało, że na koniec 2021 roku stan zapasów gazu wyniósł ok. 3 mld metrów sześciennych. Spółka przekazała, że zwiększył się wolumen importu gazu do Polski.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo przedstawiło wybrane dane za czwarty kwartał i cały 2021 rok. Spółka odnotowała wzrost wydobycia błękitnego paliwa. W 2021 roku PGNiG wydobyła blisko 5 miliardów 400 milionów metrów sześciennych gazu. Rok wcześniej było to 4 mld 500 mln.

Spółka przekazała, że zwiększył się wolumen importu gazu do Polski. Wyniósł w roku 2021 ponad 16 mld metrów sześciennych. Blisko 10 mld pochodziło z kierunku wschodniego. Blisko 4 mld przeszło przez terminal LNG.

 

Stan zapasów gazu, który obejmuje też zapas obowiązkowy, konieczny na wypadek przerw w dostawie błękitnego paliwa, wyniósł na koniec roku ok. 3 mld metrów sześciennych. PGNiG tłumaczy, że stan ten obejmuje gaz wysokometanowy, zaazotowany zmagazynowany w Polsce i za granicą oraz gaz LNG w terminalach. Wcześniej prezes PGNiG Paweł Majewski informował, że magazyny spółki są zapełnione w 70-ciu procentach.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl