PAP/Piotr Polak

Para prezydencka wzięła udział w 5. edycji ogólnopolskiej akcji sadzenia drzew #sadziMY

W nadleśnictwie Suchedniów w woj. świętokrzyskim para prezydencka wzięła dziś udział w 5. edycji ogólnopolskiej akcji sadzenia drzew #sadziMY. Towarzyszyli im uczniowie, harcerze, żołnierze, wolontariusze i leśnicy.

Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda powiedziała, że każde posadzone drzewo to inwestycja w przyszłość kolejnych pokoleń. Podziękowała leśnikom, harcerzom, żołnierzom i wolontariuszom za zaangażowanie w akcję.

– Sadzimy drzewa, ponieważ jesteśmy świadomi tego, że każde posadzone drzewo to zielona inwestycja w przyszłość. W przyszłość naszych rodzin i kolejnych pokoleń. Musimy mieć świadomość, że las to jest nasze wspólne dobro, z którego wszyscy korzystamy. Dlatego tak ważne jest, by o niego wspólnie dbać – mówiła.

Prezydent Andrzej Duda przypomniał, że co roku w Polsce wzrasta areał leśny.

– 500 mln drzew rocznie sadzą w naszym kraju polscy leśnicy. Ogromnie mnie cieszy, że lasów przybywa. Mamy spektakularny wzrost areału leśnego w przestrzeni europejskiej, a nawet światowej. Po II wojnie światowej 20 proc. polskiego terytorium porastały lasy, dzisiaj jest to około 30 procent – podkreślał prezydent.

Akcja #sadziMY organizowana jest z inicjatywy pary prezydenckiej przez Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe. Jeszcze dziś każdy chętny może zgłosić się do najbliższego nadleśnictwa, by odebrać sadzonkę i zasadzić ją na własnym gruncie.

W Polsce jest 429 nadleśnictw, które przygotowały milion sadzonek różnych gatunków drzew i krzewów. Leśnicy rozdają sadzonki bezpłatnie.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl