Pałac Prezydencki: trwa posiedzenie Narodowej Rady Rozwoju

Prezydent Andrzej Duda bierze udział w posiedzeniu Narodowej Rady Rozwoju. Dzisiejsze spotkanie w Pałacu Prezydenckim poświęcone jest polityce historycznej, jej kontekstom, pomysłom i realizacji.

W tym obszarze, jak mówi prof. Wojciech Polak, historyk, jest wiele do zrobienia. Trzeba zacząć m.in. od mądrej edukacji w szkołach, przywrócić pełen wymiar nauczania historii, która została w ostatnich latach mocno okrojona.

Polityka historyczna polega na tym, żeby przekazywać prawdziwy obraz dziejów naszego kraju i żeby ten obraz upowszechniać wśród obywateli. Oczywiście najbardziej chodzi tutaj o młode pokolenie, ale nie tylko. Wychowanie historyczne jest częścią wychowania patriotycznego. Nie można być dobrym polskim patriotą, jeżeli nie zna się historii naszego kraju. Nie chodzi tutaj o to, żeby tę historię ,,lukrować”. Chodzi o to, żeby uwypuklać w niej rzeczy najbardziej budujące, najciekawsze, najbardziej wartościowe. To nie jest więc żadna manipulacja. To jest po prostu praca nad tym, żeby pokazywać te najwspanialsze momenty naszych dziejów i najbardziej budujące wątki – podkreśla prof. Wojciech Polak.

Narodowa Rada Rozwoju jest gremium konsultacyjno-doradczym przy Prezydencie RP. Rada przygotowuje opinie, ekspertyzy, a także założenia merytoryczne do prezydenckich projektów ustaw.

W ramach NRR odbyły się już posiedzenia, m.in. sekcji „Gospodarka, praca, przedsiębiorczość”, „Ochrony zdrowia”, ,,Polityka społeczna, rodzina”, „Polityka zagraniczna” czy „Wieś, rolnictwo”.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl