fot. PAP/Darek Delmanowicz

Pabianice: ostrzeżenie przed fałszywymi inspektorami badającymi smak i zapach wody

Zakład Wodociągów i Kanalizacji Miejskiej w Pabianicach (ZWiK) ostrzegł mieszkańców przed inspekcjami dokonywanymi rzekomo przez sanepid. Fałszywi kontrolerzy mieliby dokonywać kontroli smaku i zapachu wody. To nieprawda – zapewniają w pabianickim ZWiK.

Na profilach społecznościowych i portalach lokalnych mediów, m.in. Życia Pabianic.pl, podano informację o tym, że na jednej z pabianickich ulic widziano osoby podające się za inspektorów sanepidu. Mieli oni oceniać smak i zapach wody. Po zawiadomieniu miejskich strażników i policjantów fałszywi kontrolerzy zniknęli.

Pabianicki Zakład Wodociągów i Kanalizacji natychmiast zamieścił na swoim profilu społecznościowym komunikat, w którym zapewnia, że ani sanepid ani ZWiK nie przeprowadzali ostatnio w mieście podobnych kontroli.

„Sanepid ani żadna inna instytucja nie prowadzi żadnych inspekcji w domach prywatnych i mieszkaniach. Zalecamy szczególną ostrożność i czujność, podczas wizyt +niespodziewanych gości+” – napisano w komunikacie pabianickiego ZWiK.

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Pabianicach w tym samym wpisie na swoich profilu zawiadamia jednocześnie, że woda w mieście jest dobrej jakości.

„Chcielibyśmy poinformować Państwa, a jednocześnie uspokoić, że woda w Pabianicach jest niezmiennie badana w naszym laboratorium. Codziennie. Poddawana jest ona również procesom, dzięki którym usuwany jest nadmiar żelaza i manganu, a także w nieznacznym stopniu dezynfekowana” – zapewnili w pabianickim ZWiK.

W komunikacie poinformowano, że w Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Pabianicach bada również wodę w miejskich instytucjach publicznych.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl