fot. twitter.com

P. Jaki: Chcę skończyć z polityką upokarzania kierowców w stolicy

Warszawa przez ostatnie 12 lat prowadziła „szaloną” politykę, polegającą m.in na likwidacji miejsc parkingowych. Chcę skończyć z polityką upokarzania kierowców w stolicy – zadeklarował kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patryk Jaki. Wiceminister sprawiedliwości gościł w programie „Sygnały dnia” na antenie Polskiego Radia.

Patryk Jaki wskazał, że komunikacja zbiorowa w Warszawie „pozostawia jeszcze wiele do życzenia”.

Jeżeli ktoś chce kładki pieszo-rowerowej to głosuje na Trzaskowskiego, a jeżeli ktoś chce nowe mosty to głosuje na Jakiego – podkreślił kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy.

– Ja również jeżdżę na rowerze, ale to nie znaczy, że mamy mówić, że kierowca to jest zło ze swojej natury, tym bardziej, że komunikacja zbiorowa w Warszawie pozostawia jeszcze wiele do życzenia, m.in. rozbudowa linii metra. Jeżeli ktoś chce kładki pieszo-rowerowej, to głosuje na Trzaskowskiego, a jeżeli ktoś chce nowe mosty, to głosuje na Jakiego. Ja powiem więcej, Trzaskowski mówi, że dla niego najważniejszą sprawą jest walka z Prawem i Sprawiedliwością, można nawet wstrzymać budowę dróg. Ja tak nie uważam. Uważam, że wprost przeciwnie, Warszawa potrzebuje nowych obwodnic, nowych dróg i nowych mostów – powiedział Patryk Jaki.

Wybory samorządowe odbędą się już za trzy dni – w najbliższą niedzielę. Lokale wyborcze będą czynne w godzinach os 7.00 do 21.00. Wybieranych będzie blisko 47 tys. radnych i 2,5 tys. wójtów, burmistrzów oraz prezydentów miast.

Druga tura wyborów samorządowych zaplanowana jest na 4 listopada.

RIRM

drukuj