„Otylia Swim Tour” w Toruniu

Wytrwałość, konsekwencja i szacunek dla drugiego człowieka – te cechy powinny towarzyszyć wszystkim wielkim sportowcom; tych cech poprzez projekt „Otylia Swim Tour” uczy trzykrotna medalistka olimpijska Otylia Jędrzejczak. Ostatnim przystankiem na tegorocznej trasie był Toruń.

Zostań mistrzem życia – taka idea towarzyszy Otylii Jędrzejczak w szkoleniu dzieci i młodzieży.

– Chcę im pokazać, że poprzez sport kształtujemy te cechy, które są najważniejsze – wytrwałość, konsekwencja, wyznaczanie sobie celu, szacunek dla drugiego człowieka, zasady fair play – podkreślała trzykrotna medalistka olimpijska.

Wytrwałość i konsekwencja charakteryzowały karierę właśnie Otylii Jędrzejczak, praca z nią to dla dzieci szansa, by spełniać marzenia.

„Olimpia Swim Tour” nie gwarantuje medali mistrzostw świata, pozwala jednak na współpracę z tymi, którzy niemałe sukcesy mają już za sobą. Jest tak w przypadku Macieja Lewandowskiego.

– Są ćwiczenia, które najszybciej działają na dzieciaków, najszybciej są w stanie im pomóc, udoskonalić technikę, udoskonalić pływanie – mówił mistrz Europy juniorów na 200 m st. motylkowym z 2004.

Jak podkreślał Otylia Jędrzejczak z tegorocznego „Otylia Swim Tour” skorzystało sporo osób.

 – W tym roku przeszkolimy ponad 900 dzieci, przeszkolimy ponad 1500 rodziców i ok. 230, 250 nauczycieli wychowania fizycznego i trenerów – akcentowała mistrzyni olimpijska.

Z myślą o rodzicach i trenerach przygotowano zajęcia z psychologiem. To szansa, by lepiej zrozumieć małych sportowców.

 – Opowiadam o tym, w jaki sposób warto pracować z dziećmi, które wychowujemy jako rodzice, bo również jestem rodzicem, ale również w jaki sposób powinniśmy się nimi opiekować ze względu na specyfikę ich pracy – mówiła Beata Mieńkowska, psycholog, „CRS Clinic”.

 Pracy, w której potrzebne jest także właściwe żywienie – wskazywała dietetyk Natalia Główka.

 – To, jakie podejmują decyzje, jakie podejmują wybory żywieniowe, jest bardzo ważne dla rozwoju ich dalszej kariery, jeśli chodzi o sport – akcentowała.

Dalsza kariera młodych uczestników „Otylia Swim Tour” może nieść ze sobą tyle emocji, ile przed laty gwarantowała nam Otylia Jędrzejczak, zwłaszcza na igrzyskach w Atenach.

TV Trwam News/RIRM

drukuj