SKOK ufundował klinikę „Sanitas”

Z inicjatywy senatora Grzegorza Biereckiego, założyciela SKOK w Gdańsku oficjalnie otwarto dziś Centrum Medycyny Specjalistycznej „Sanitas”. Specjalnością klinki będzie leczenie zmian nowotworowych skóry.

To jedyne centrum w Polsce w którym będzie stosowana trójwymiarowa histologia. W oficjalnym otwarciu placówki wzięły udział osoby ze świata polityki i kościoła.

O. dr Tadeusz Rydzyk, dyrektor Radia Maryja dokonał aktu poświecenia.

– Proszę państwa, jeżeli tak trzeba czekać na badania serca po pół roku, po roku, to jest to ukryta eutanazja. Stąd tym większe gratulacje dla tej inicjatywy, która otwiera drzwi chorym. Ktoś zapytał, ile to będzie kosztować. Myślę, że NFZ powinno płacić. Po to są składki i powinni płacić. Życzę państwu, żeby tak było. To jest pierwsza taka klinika – powiedział o. Tadeusz Rydzyk.

Dzięki metodzie Berinegera Senator Grzegorz Bierecki sam wygrał walkę z nowotworem skóry. Dziś chce pomóc innym.

– Można powiedzieć, że ja jestem żywym przykładem skuteczności tej metody, którą w tym centrum medycznym będziemy stosować. Taka szansa na drugie życie bardzo zobowiązuje. Więc nie zorganizowaliśmy tego w formie spółki, nie jest to przedsięwzięcie komercyjne. Zbudowaliśmy fundację, która będzie trwać, kiedy już nas nie będzie i która będzie służyć ludziom pomocą w odzyskiwaniu zdrowia  – podkreślił senator Grzegorz Bierecki.

Według publikacji naukowych 99 proc chorych mających guzy niskiego ryzyka dzięki tej metodzie leczenia odzyskuje zdrowie.

Centrum Medycyny Specjalistycznej “Sanitas” specjalizuje się w leczeniu zmian nowotworowych skóry. Leczenie onkologiczne prowadzone jest w oparciu o innowacyjną metodę – histologię 3D, cechującą się większą skutecznością oraz zminimalizowaniem negatywnych skutków estetycznych w stosunku do tradycyjnych metod.

Centrum Medycyny Specjalistycznej „Sanitas”  dysponuje również  nowocześnie wyposażonymi gabinetami specjalistycznymi i diagnostycznymi oraz profesjonalnym blokiem operacyjno-zabiegowym wraz z komfortowymi salami dla pacjentów.

RIRM

drukuj