fot. https://pixabay.com/

Ostatnie dni na złożenie wniosku o dodatek elektryczny

Tylko do 1 lutego można składać wnioski o dodatek elektryczny. Jest to wsparcie dla osób, które ogrzewają swoje domy, mieszkania za pomocą energii elektrycznej.

Dodatek elektryczny przysługuje wszystkim osobom, które jako główne źródło ciepła wykorzystują ogrzewanie elektryczne.

– Do 1 lutego osoby, które jako główne ogrzewanie swojego domu czy mieszkania posiadają ogrzewanie o elektrykę, to może być pompa ciepła czy grzałki zamontowane w piecach kaflowych, mogą ubiegać się o dodatek elektryczny – mówił Damian Napierała, wicedyrektor Poznańskiego Centrum Świadczeń.

Dodatek energetyczny wynosi 1000 złotych, a w niektórych przypadkach 1500 złotych. Jego wysokość uzależniona jest od zużycia energii.

– Wysokość dodatku uzależniona jest od zużycia energii. Jeżeli zużyliśmy mniej niż 5 MWh za zeszły rok, wtedy otrzymamy kwotę dodatku w wysokości 1000 złotych – wskazał Damian Napierała.

1500 złotych przewidziane jest dla gospodarstw domowych, które zużyły w poprzednim roku więcej niż 5 MWh. Aby otrzymać dodatek, trzeba złożyć wniosek.

– Oprócz tych podstawowych danych, czyli: imię, nazwisko, numer PESEL, adres zamieszkania, należy również wskazać źródło ogrzewania naszego gospodarstwa domowego – wyjaśniła Renata Grudzińska z Poznańskiego Centrum Świadczeń.

Wnioski można składać osobiście w urzędzie gminy lub miasta albo za pomocą poczty online przez e-PUAP. Dodatek elektryczny będzie wypłacany do 31 marca 2023 roku.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl