fot. pixabay.com

Ostatnie dni na złożenie oświadczenia ws. obniżenia ceny energii elektrycznej na przyszły rok

W środę minie termin na złożenie oświadczenia uprawniającego do obniżenia ceny energii elektrycznej na przyszły rok. Dotyczy to samorządów, małych i średnich przedsiębiorstw oraz podmiotów użyteczności publicznej, takich jak szkoły i żłobki.

Podmioty te będą mogły skorzystać ze specjalnej taryfy za prąd na poziomie 785 zł za megawatogodzinę – przypomina minister klimatu i środowiska, Anna Moskwa.

– Do 30 listopada jest termin na złożenia oświadczenia do swojego dostawcy energii. Każdy z dostawców już taki wzór oświadczenia przesłał. Oświadczenia są również dostępne na stronie każdego z dostawców, żeby móc skorzystać z tego specjalnego wsparcia. Jeżeli ktoś od 24 lutego do dzisiaj zapłacił więcej niż 785 zł (za megawatogodzinę – red.), to proponowane rozwiązanie działa nie tylko do przodu, ale działa też wstecz, czyli będzie wyrównanie do tej stawki, która od pierwszego dnia wojny (na Ukrainie –  red.) została zamrożona – powiedziała Anna Moskwa.

Gwarantowane maksymalne ceny energii energetycznej wprowadzono dzięki przyjętej pod koniec października 2022 roku ustawie.

W przypadku gospodarstw domowych cena maksymalna ma być na poziomie 693 zł za MWh. Będzie obowiązywać po przekroczeniu rocznych limitów zużycia: 2 MWh – dla gospodarstw domowych; 2,6 MWh – dla rodzin z osobą niepełnosprawną; 3 MWh – dla rolników i posiadaczy Karty Dużej Rodziny.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl