Ostatni dzień w roku może być deszczowy

Jak informuje IMGW, przeważający obszar Europy będzie w zasięgu niżów, jedynie Półwysep Iberyjski, częściowo Bałkany i Rosja, znajdować się będą w zasięgu wyżów.

Polska początkowo będzie w zasięgu słabego klina wyżowego, po południu od zachodu nasunie się płytka zatoka niżu z rejonu Wysp Brytyjskich, a wraz z nią rozmywający się front okluzji. Z zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa i będzie spadać.

W niedzielę przeważać będzie zachmurzenie duże z okresowymi opadami deszczu, tylko na krańcach południowo-wschodnich początkowo deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 4 st., 7 st. na wschodzie oraz miejscami na wschodnim wybrzeżu do 10 st., a lokalnie nawet 12 st. na zachodzie i południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany, okresowo dość silny, porywisty, południowo-zachodni. Wiatr w porywach osiągać jeszcze może 60 km/h, a wysoko w górach nawet do 100 km/h.

PAP/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl