fot. caritas.pl

Ostatni dzień ferii zimowych

Niedziela jest ostatnim dniem ferii zimowych. Jutro do szkół wracają uczniowie z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego, którzy 2-tygodnowią przerwę w nauce mieli jako ostatni w kraju. Ich ferie zaczęły się 14 lutego.

Uczniowie z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego, zachodniopomorskiego mieli ferie od 17 stycznia do 1 lutego, z województw: podlaskiego i warmińsko-mazurskiego – od 24 stycznia do 8 lutego, a z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego. – od 31 stycznia do 15 lutego.

Jak poinformowano PAP, w Ministerstwie Edukacji Narodowej w czasie ferii zimowych w tym roku około 255 tys. dzieci i młodzieży wypoczywało w sposób zorganizowany w kraju (zarówno poza miejscem zamieszkania, jak i w miejscu, np. na półkoloniach), a ponad 10,6 tys. za granicą.

W roku szkolnym 2014/2015 w szkołach różnego typu uczy się około 4,7 mln uczniów. Następna przerwa w nauce – z okazji świąt wielkanocnych – będzie od 2 do 7 kwietnia.

Terminy ferii i przerw w nauce podaje co roku MEN. Kieruje się przy tym zasadą, zgodnie z którą jeśli w jednym roku w określonej grupie województw ferie zimowe były w drugiej połowie stycznia, to wówczas w następnym roku termin ferii w tej grupie województw przypadnie na pierwszą połowę lutego, a w kolejnym na drugą połowę lutego. Z reguły tej wyłączone są tylko województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie, gdzie ferie są zawsze na przełomie stycznia i lutego.

PAP/RIRM

drukuj