fot. PAP/Darek Delmanowicz

Opolskie: masowe zatrucie w ośrodku dla uchodźców z Ukrainy

W ośrodku Banderoza w Głuchołazach, gdzie przebywa kilkuset uchodźców z Ukrainy, doszło do masowego zatrucia. Jak powiedział dyrektor szpitala w Nysie, Norbert Krajczy, obecnie w placówce przebywa siedmiu chorych. Stan chorych jest stabilny i stopniowo się poprawia.

„Do naszego szpitala przywieziono dzieci. W tej chwili mam troje pacjentów na oddziale dziecięcym i czworo na zakaźnym. Są pod troskliwą opieką naszych lekarzy. Ich stan można określić jako dobry. Nie mamy jeszcze wyników badań laboratoryjnych, jednak wszystko wskazuje na klasyczne zatrucie na tle pokarmowym” – powiedział Norbert Krajczy.

Według wcześniejszej relacji radia Opole objawy zatrucia u mieszkańców ośrodka Banderoza w Głuchołazach stwierdzono w piątek wieczorem. Problemy żołądkowe dotyczyły głównie dzieci w wieku od 2 do 16 lat. Ogółem zgłoszenie dotyczyło 23 osób – 8 dorosłych i 15 dzieci.

Po badaniach lekarskich do szpitala skierowano 14 osób, z czego cztery – w sobotę w stanie dobrym – opuściły lecznicę. Jak powiedział wojewoda opolski, do badania Sanepidowi przekazano już próbki jedzenia zarówno wydawane przez stołówkę, jak i kupowanego indywidualnie przez chorych. U jednego z chorych stwierdzono obecność norowirusa, który mógł być przyczyną zachorowania.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl