fot. PAP/EPA

Ojciec Święty Franciszek odprawił Mszę św. w Port Luis na Mauritiusie

Msza Święta przy pomniku Matki Bożej Królowej Pokoju w Port Luis była centralnym punktem wizyty Ojca Św. Franciszka na Mauritiusie. Papież udał się dziś do tego państwa w ramach swojej kilkudniowej podróży apostolskiej do Afryki. Mauritius to trzeci kraj, po Mozambiku i Madagaskarze, który w jej ramach odwiedził Biskup Rzymu.

Podczas homilii wygłoszonej w trakcie Mszy św. w stolicy Mauritiusu Papież zachęcał wiernych, by pomagali ludziom młodym odnaleźć swoje szczęście w Jezusie.

– Ale nie w sposób jałowy czy na odległość, ale ucząc się, jak dać im miejsce: znając ich język, słuchając ich historii, żyjąc obok nich i sprawiając, aby czuli się błogosławionymi przez Boga. Nie pozbawiajmy się młodzieńczego oblicza Kościoła i społeczeństwa. Nie pozwólmy handlarzom śmierci, by ukradli pierwociny tej ziemi – powiedział papież Franciszek.

Po Mszy św. Papież udał się na obiad z biskupami Konferencji Episkopatów Oceanu Indyjskiego. Później Ojciec Święty m.in. spotkał się z przedstawicielami władz, społeczeństwa obywatelskiego i korpusem dyplomatycznym w Pałacu Prezydenckim.

RIRM

drukuj