fot. pixabay.com

Od dziś można składać wnioski o dodatek elektryczny

Od 1 grudnia można składać wnioski o dodatek elektryczny. Jest to jednorazowe wsparcie finansowe dla gospodarstw domowych, których głównym źródłem ogrzewania jest energia elektryczna. Dodatek uzależniony jest od zużycia i wynosi 1 tys. zł lub 1,5 tys. złotych.

Środki te są przyznawane na mocy ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku.

Jak wyjaśnia Damian Napierała, zastępca dyrektora Poznańskiego Centrum Świadczeń, pomoc państwa ma związek z sytuacją na rynku energii.

Dodatek będzie przysługiwał gospodarstwom domowym, które źródło ogrzewania na prąd mają zgłoszone do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. To jest warunek niezbędny, aby otrzymać świadczenie. Dodatek będzie wypłacany w wysokości 1 tys. złotych. Jeżeli nasze zużycie elektryczne w 2021 roku było powyżej 5 MWh, to wtedy dodatek będzie wynosił 1,5 tys. złotych – mówi Damian Napierała.

Obowiązuje przy tym zasada: jeden adres zamieszkania, jeden dodatek elektryczny.

Wnioski można składać w gminach właściwych ze względu na miejsce zamieszkania do 1 lutego. Można to zrobić osobiście lub on-line za pomocą e-PUAP.

Wypłata środków ma nastąpić do 31 marca przyszłego roku.

RIRM

 

 

 

 

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl