fot. pixabay.com

Od czwartku w wybranych aptekach można wykonać antygenowy test w kierunku koronawirusa

Pandemia przyspiesza. Mamy kolejny rekord zakażeń, który wyniósł blisko 58 tysięcy. Od czwartku w aptekach można się nie tylko zaszczepić, ale także bezpłatnie wykonać antygenowy test w kierunku koronawirusa. Już teraz program realizują 64 apteki w całym kraju.

Omikron nabrał szybkie tempo. Chorych jest coraz więcej, więc rząd zmienia strategię walki z pandemią. Jej częścią ma być powszechne testowanie w aptekach. W organizacji takich punktów mają pomóc doświadczenia  wyniesione ze szczepień.

– Z naszego punktu widzenia, pomieszczenia, które zostały wyodrębnione na potrzeby szczepień, spełniają potrzeby związane z testowaniem – wyjaśnił Adam Niedzielski, minister zdrowia.

Nie ma konkretnych wytycznych resortu zdrowia, w jaki sposób ma wyglądać organizacja pracy. To decyzja właścicieli aptek. Propozycją jest, by testowanie odbywało się w określonych godzinach.

„Na starcie programu mamy 64 apteki, w których można wykonać test antygenowy. Kolejne 19 przesłało dokumenty zgłoszeniowe” – poinformował  minister Adam Niedzielski.

Resort zdrowia uruchomił specjalną stronę dotyczącą testowania, gdzie systematycznie będzie uzupełniana mapa dostępnych aptek. Testy będą opłacane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. By je wykonać, nie będzie potrzebne skierowanie.

https://twitter.com/NFZ_Opole/status/1486680160107696144

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl