fot. twitter.com/Bon_Turystyczny

Od 1 sierpnia można aktywować bon turystyczny

Od 1 sierpnia można aktywować bon turystyczny „500 plus”. Pieniądze w formie bonu przyznawane są na dzieci, które korzystają z programu „Rodzina 500 plus”. Z bonu skorzystać mogą także pociechy, których rodzice pobierają świadczenie rodzinne za granicą i „500 plus” im się nie należy.

Ustawa o Polskim Bonie Turystycznym weszła w życie 18 lipca. Pieniądze w formie bonu przyznawane są na dzieci, które korzystają z programu „Rodzina 500 plus”. Z bonu skorzystać mogą także pociechy, których rodzice pobierają świadczenie rodzinne za granicą i „500 plus” im się nie należy.

– Jak zwykle nasz rząd stara się łączyć swoje działania, czyli działanie prospołeczne i działanie progospodarcze. Ponad 6 milionów dzieci skorzysta. Bardzo wiele rodzin się z tego cieszy – powiedział poseł PiS Ryszard Bartosik.

Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 złotych. Aktywacja bonu turystycznego nie jest trudna. Aby to zrobić, należy zalogować się na swój profil na Platformie Usług Elektronicznych PUE ZUS. Wybieramy zakładkę „Ogólny” i przechodzimy do zakładki „Polski Bon Turystyczny”, a następnie – „Mój bon”. Kolejnym krokiem jest uzupełnienie aktualnego adresu e-mail i numeru telefonu komórkowego.

Jeśli ktoś ma kłopoty z zarejestrowaniem się na PUE ZUS może dokonać rejestracji w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych będą pomagać uprawnionym beneficjentom w zarejestrowaniu się na tej platformie – tłumaczyła wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Bon aktywować można od 1 sierpnia. Po aktywowaniu numer bonu turystycznego przesyłany jest na numer telefonu komórkowego bądź też adres poczty elektronicznej osoby uprawnionej do skorzystania z bonu. Przy opłacaniu usług turystycznych wystarczy wskazać kod otrzymany z ZUS.

– Jest to wsparcie rodzin w czasie epidemii COVID-19, ale jednocześnie także wsparcie branży turystycznej, która cierpi z powodu pandemii – podkreślił poseł PiS Bartłomiej Wróblewski.

Podmioty turystyczne, których usługi można opłacać za pomocą bonu, znajdują się na stronie internetowej Polskiej Organizacji Turystycznej [tutaj]

TV Trwam News

drukuj