PAP/EPA

Ocieplenie w pierwsze dni wiosny

Jak podaje IMGW, północna część Europy będzie pod wpływem układów niskiego ciśnienia z frontami atmosferycznymi. Pozostałe obszary kontynentu będą pod wpływem rozległego wyżu z ośrodkami nad Bretanią, Alpami i Słowenią. Południe Polski pozostanie pod wpływem wyżu znad Europy Środkowej, pozostały obszar znajdzie się w zasięgu zatoki niżu znad północnej Europy, w strefie układu frontów atmosferycznych. Napłynie ciepłe powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1019 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

W czwartek zachmurzenie przeważnie duże, początkowo na krańcach południowych małe i umiarkowane. Po południu zachmurzenie zmniejszy się do małego i umiarkowanego także miejscami na południowym zachodzie i południu. Miejscami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 8-11 st. w województwach wschodnich do 14 st. na zachodzie i południowym zachodzie, w obszarach podgórskich od 6 st. do 10 st. Wiatr na południu słaby umiarkowany, na pozostałym obszarze przeważnie umiarkowany, nad morzem dość silny, na północy kraju okresami porywisty, zachodni i północno-zachodni. Nad morzem porywy wiatru do 55 km/h.

W nocy z czwartku na piątek na północy i wschodzie kraju zachmurzenie duże i miejscami słabe opady deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. W kotlinach sudeckich mgły, ograniczające widzialność do 400 m. Temperatura minimalna od 4 st. na południowym wschodzie do 8 st. na zachodzie i północnym zachodzie, w obszarach podgórskich od 1 st. do 3 st. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem dość silny i porywisty, z kierunków zachodnich.

W piątek na południu, południowym zachodzie i zachodzie zachmurzenie umiarkowane i duże. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże, miejscami zmniejszające się do umiarkowanego i słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 10-11 st. na Suwalszczyźnie i wybrzeżu wschodnim, około 14 st. w centrum, do 18 st. na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni.

W Warszawie w czwartek pochmurno z możliwością słabych opadów deszczu. Temperatura maksymalna 11 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu. Temperatura minimalna 8 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 14 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj