fot. PAP/EPA

OBWE: wznowiono ostrzał na linii rozgraniczenia między separatystami a siłami ukraińskimi

Na linii rozgraniczenia między siłami prorosyjskich separatystów zajmujących wschodnie tereny Ukrainy a wojskami tego kraju we wtorek rano wznowiono ostrzał – wynika z informacji Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie, które przekazała agencja Reutera.

We wtorek rano ukraińska armia poinformowała, że w ostrzałach artyleryjskich separatystów w ciągu ostatnich 24 godzin zginęło dwóch żołnierzy, a dwunastu zostało rannych – była to największa odnotowano w ciągu jednej doby liczba ofiar konfliktu w 2022 r.

W poniedziałek prezydent Rosji Władimir Putin podpisał dekret o uznaniu separystycznych republik w Donbasie – Donieckiej (DRL) i Ługańskiej (ŁRL), czym uderzył w suwerenność i integralność terytorialną Ukrainy.

Od poniedziałkowego wieczoru media rosyjskie i zachodnie informują o ruchach rosyjskich kolumn wojskowych w okolicach Doniecka.

Ukraina oskarża Rosję o prowokowanie przemocy na wschodzie kraju. Wybuch walk miał być pretekstem do formalnego uznania przez Putina niepodległości dwóch separatystycznych republik.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl