fot. Monika Bilska

Obraz Matki Bożej Bukowskiej Literackiej trafi do polskiego kościoła w  Rzymie

16 października Polacy przywiozą na Plac św. Piotra kopię obrazu Matki Bożej Bukowskiej Literackiej. Następnie cudowny wizerunek zostanie ofiarowany do polskiego kościoła pw. św. Stanisława w Rzymie. W wydarzeniu wezmą udział mieszkańcy oraz władze lokalne wielkopolskiego miasta Buk.

10 września 2017 r. na stadionie miejskim w Buku odbyła się koronacja obrazu Matki Bożej Bukowskiej Literackiej. Dokonali jej wówczas ks. kard. Zenon Grocholewski, były prefekt Kongregacji Wychowania Katolickiego oraz ks. abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Wierni, chcąc uczcić wydarzenie sprzed dwóch lat, 16 października udadzą się do Watykanu na Plac św. Piotra z kopią wizerunku, by Bukowska Madonna znalazła się obok papieża Franciszka. Tym samym audiencja w tym dniu będzie miała dwa polskie akcenty: 41. rocznicę wyboru ks. kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową oraz obecność kopi obrazu Matki Bożej Bukowskiej Literackiej.

W środę 16 października pielgrzymi z Buku, po uroczystościach na Watykanie, przekażą cudowny wizerunek do polskiego kościoła pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika w Rzymie. Dlaczego akurat tam? Budowniczym tej świątyni, z inicjatywy ks. kard. Stanisława Hozjusza, był jego sekretarz Stanisław Reszka z Buku, który następnie był jego pierwszym rektorem.

radiomaryja.pl

 

drukuj