PAP/EPA

Obostrzenia w Europie

Nie będzie wyjazdów na narty do Włoch i Francji, lockdown w Bułgarii, zaostrzenie przepisów w Niemczech – tak w tej chwili wyglądają obostrzenia wprowadzone w Europie ze względu na epidemię koronawirusa.

Branża narciarska we Francji i Włoszech naciska na rządzących, aby nie zamykali stoków w nadchodzącym okresie Świąt Bożego Narodzenia i ferii zimowych. Prezydent Francji Emmanuel Macron w przeciągu 10 dni podejmie decyzje. We Włoszech „klamka już zapadała”.

„Nie można pozwolić na wszelkie okazje do życia towarzyskiego typowego dla okresu świątecznego. Nie można pozwolić na wakacje na nartach. W przeciwnym razie istnieje ryzyko, że powtórzy się sierpień, a na to nie możemy sobie pozwolić” – powiedział Giuseppe Conte, premier Włoch.

Zdecydowanie większe ograniczenia spotkają obywateli Bułgarii. Tam rząd od piątku planuje lockdown na co najmniej 21 dni. Przez ten czas będzie zamknięte wszystko oprócz sklepów spożywczych, banków, aptek i stacji benzynowych. Nadzwyczajna sytuacja epidemiczna została tam wydłużona o kolejne cztery miesiące. Blokady chce również wydłużyć rząd Niemiec, a Wielka Brytania będzie je kontynuować po zakończonym 2 grudnia lockdownie.

TV Trwam News

drukuj