fot. R. Sobkowicz/Nasz Dziennik

NSZZ „Solidarność” deklaruje udział w „okrągłym stole” w charakterze obserwatora

Przedstawiciele Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” wezmą udział w obradach edukacyjnego „okrągłego stołu” w charakterze obserwatorów – poinformował związek.  W komunikacie przekazano, że w piśmie do premiera Mateusza Morawieckiego poinformowano, iż w opinii związku „zaproponowana formuła spotkania na Stadionie Narodowym w Warszawie nie gwarantuje efektywnej dyskusji nad rzeczywistymi problemami polskiej oświaty”.

Poinformowano jednocześnie, że przedstawiciele Krajowa Sekcja Oświaty i Wychowania  NSZZ „Solidarność” wezmą udział w obradach „okrągłego stołu” w charakterze obserwatorów.

Prezydium KSOiW NSZZ „Solidarność” zadeklarowało, że zespół ds. ekonomicznych Krajowej Sekcji jest gotów do podjęcia z rządem merytorycznych rozmów na temat zmiany systemu wynagradzania. W piśmie do premiera podkreślono też, że związek oczekuje „pilnego rozpoczęcia prac nad realizacją uzgodnionych postulatów, w szczególności podjęcia merytorycznych rozmów na temat zmiany systemu wynagradzania nauczycieli i powiązania go ze wzrostem gospodarczym”.

„Okrągły stół” oświatowy ma odbyć się w piątek 26 kwietnia na Stadionie PGE Narodowym. Premier Mateusz Morawiecki do udziału w nim zaprosił rodziców, ekspertów, pedagogów, wychowawców, nauczycieli, związkowców i opozycję. Jak mówił, „okrągły stół” ma objąć cztery obszary.

PAP/RIRM

drukuj