fot. twitter.com/MI_GOV_PL

Nowy rozkład pociągów

Od 29 sierpnia pociągi kursują według nowego rozkładu. Korekta będzie obowiązywać do 6 listopada bieżącego roku.

To już czwarta zmiana rozkładu jazdy pociągów, z pięciu zapowiadanych na ten rok.

– Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów podyktowane są przede wszystkim zmianami, jakie wywoływane są poprzez realizowane inwestycje w pracach torowych na infrastrukturze kolejowej – mówiła Justyna Grzesik, rzecznik wielkopolskiego zakładu Polregio w Poznaniu.

Letni rozkład ustępuje miejsca nowemu.  Zmieniły się godziny odjazdu pociągów regionalnych. Niektóre z połączeń są skrócone. Inne, po okresie wakacyjnym, zostały przywrócone.

– Od 29 sierpnia aż 19 pociągów wraca na linie kolejowe. Będą to pociągi do Konina, do Gniezna, do Wolsztyna. Będą także na trasie pomiędzy Lesznem a Wolsztynem – powiedział Marek Nitkowski, prezes Kolei Wielkopolskich.

Warto zapoznać się z nowym rozkładem jazdy. Tym bardziej, że sporo pociągów jeździ wcześniej.

– Dla podróżnego, który jeździł codziennie albo sporadycznie zapamiętany poprzednio rozkład jazdy może być po prostu nieaktualny – oznajmił Marek Nitkowski.

Jak informuje PKP PLK, od 29 sierpnia pociągi jeżdżą po dwóch torach na całej trasie między Radomiem a Warszawą. Zwiększyła się przepustowość trasy i możliwe jest uruchamianie większej liczby połączeń dalekobieżnych. 1 września z kolei po dwunastoletniej przerwie mieszkańcy Podkarpacia znowu pojadą pociągiem na trasie z Mielca do Dębicy. Niektóre zmiany są duże, inne mają charakter kosmetyczny.

– Pasażerowie kursujący na trasie Poznań- Ostrów Wielkopolski również mogą odczuwać pewne zmiany w rozkładzie jazdy ze względu na budowę nowego peronu na stacji Pierzchno – odrzekła Justyna Grzesik.

Szczegółowe informacje dotyczące nowego rozkładu jazdy pociągów są dostępne na stronach przewoźników, a także na stacjach i przystankach w formie plakatów.

TV Trwam News

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl