Nowoczesna wybrała wiceszefów

Kamila Gasiuk-Pihowicz, Jerzy Meysztowicz, Witold Zembaczyński i Tadeusz Grabarek zostali nowymi wiceprzewodniczącymi Nowoczesnej – poinformowała we wtorek szefowa partii Katarzyna Lubnauer po pierwszym posiedzeniu zarządu w nowym składzie.

Katarzyna Lubnauer poinformowała na briefingu w Sejmie również o tym, że dotychczasowy sekretarz generalny Adam Szłapka oraz skarbnik Mirosław Pampuch zachowali swoje funkcje w zarządzie partii.

„Myślę, że to prezydium zarządu będzie w tej chwili pracowało dla Nowoczesnej z dużą energią, żeby wyprowadzić Nowoczesną na szerokie wody” – powiedziała Katarzyna Lubnauer.

Szefowa Nowoczesnej dodała, że na wtorkowym zarządzie zostało przyjętych kilka uchwał; wśród nich wymieniła uchwałę upoważniającą ją do „prowadzenia dalszych rozmów koalicyjnych z naszymi partnerami w opozycji demokratycznej”.

Lubnauer przyznała, że wśród tematów rozmów podczas zarządu, była strategia Nowoczesnej i plany na najbliższych okres.

Nowa wiceszefowa Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz zapowiedziała, że jej głównym celem będzie przygotowywania zmian i reform w wymiarze sprawiedliwości.

Poinformowała również, że wyłonieni zostali przedstawiciele „zespołu ds. współpracy z klubami i kołami parlamentarnymi”, w którego skład oprócz niej z ramienia Nowoczesnej weszli: Paulina Hennig-Kloska i Marek Sowa. Pierwszym tematem rozmów ma być skoordynowanie stanowisk ws. odwołania marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego i wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego.

PAP/RIRM

drukuj