fot. pixabay.com

Noc z gołoledzią i marznącymi mgłami

W nocy z poniedziałku na wtorek na wschodzie i w centrum kraju spodziewana jest gołoledź, a na zachodzie wystąpią marznące mgły. Wtorek, jak podała synoptyk IMGW Grażyna Dąbrowska, nadal będzie pochmurny, większe przejaśnienia i rozpogodzenia pojawią się lokalnie tylko na południu kraju.

Noc z poniedziałku na wtorek będzie kontynuacją pochmurnej pogody, jedynie na zachodzie kraju pojawią się większe przejaśnienia – przekazała Grażyna Dąbrowska z Centralnego Biura Prognoz IMGW.

„Strefa opadów deszczu, deszczu ze śniegiem i samego śniegu przesunie się zdecydowanie w kierunku wschodnim. Na wschodzie i w centrum wystąpią opady marznące powodujące gołoledź. Natomiast na zachodzie pojawią się mgły ograniczające widzialność do ok. 200 m. Ponieważ temperatura będzie ujemna, będą to mgły marznące. Na oba zjawiska zostały wydane ostrzeżenia meteorologiczne, które obowiązują do wtorku do ok. godz. 10. Drogi w całym kraju będą śliskie” – zaznaczyła Grażyna Dąbrowska.

Najniższa temperatura spodziewana jest lokalnie na Pomorzu, szczególnie tam gdzie się rozpogodzi. Tam ma być nawet minus 10 stopni Celsjusza. Najcieplej, ok. minus 1 stopnia, termometry wskażą na Lubelszczyźnie, Mazowszu i miejscami na ziemi łódzkiej.

Wiatr powieje z kierunku południowo-wschodniego, będzie słaby, tylko na Wybrzeżu chwilami umiarkowany. W górach silniejszy, tam porywisty.

„Wtorek przywita nas nadal pogoda pochmurną. Większe przejaśnienia, rozpogodzenia lokalne spodziewane są w ciągu dnia na południu kraju, ale na północnym wschodzie, wschodzie i samych krańcach południowych, czyli w Karpatach, występować będą opady deszczu ze śniegiem i śniegu, lokalnie może być to jeszcze marznący deszcz powodujący gołoledź” – powiedziała synoptyk IMGW.

Temperatura maksymalna we wtorek kształtować się będzie na poziomie od minus 1 stopnia na Suwalszczyźnie, do plus 5 stopni na Śląsku Opolskim i na krańcach południowo-wschodnich.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na zachodnim Wybrzeżu porywisty, z kierunku południowo-wschodniego.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl