Niższa izba amerykańskiego parlamentu przegłosowała finansowanie tzw. aborcji z kieszeni podatników

Amerykańska Izba Reprezentantów przyjęła ustawę, która zakłada finansowanie tzw. aborcji z kieszeni podatnika. Ustawa przegłosowana przez niższą izbę parlamentu USA nie uwzględnia tzw. poprawki Hyde’a, która zakazuje przeznaczania środków publicznych na zabijanie nienarodzonych dzieci.

Prezes Human Life International Polska, Ewa Kowalewska, podkreśliła, że rządzący Demokraci usiłują złamać konsensus, który od dawna obowiązywał w tej sprawie.

– Poprawka Hyde’a dotyczy zakazu finansowania z kieszeni podatnika wszystkich spraw związanych z zabijaniem dzieci poczętych. To funkcjonowało przez lata. Pierwszy problem pojawił się, kiedy przyjmowano budżet na następny rok i była podobna sytuacja jak obecnie, ale w Senacie to nie przeszło. Demokraci cały czas próbują, i w tej chwili, kiedy mają ponad 1,5 biliona dolarów na wzmocnienie gospodarki, chcą, żeby tzw. aborcja była finansowana np. w ramach ubezpieczeń czy pomocy społecznej dla najbiedniejszych – mówiła Ewa Kowalewska.

– Sprawa pójdzie do Senatu i liczymy, że finał będzie podobny jak w przypadku budżetu. To pokazuje, że walka jest cały czas bardzo silna. Ważna sprawa jest taka, że od 1 grudnia Sąd Najwyższy zaczyna rozpatrywać sprawę precedensu Roe v. Wade, która praktycznie legalizuje tzw. aborcję w USA. Liczymy na to, iż zostanie to zweryfikowane – dodała prezes Human Life International Polska.

Szacuje się, że poprawka uratowała 2,5 miliona dzieci, które zostałyby zabite w ramach łatwego i bezpłatnego dostępu do tzw. aborcji finansowanej z pieniędzy podatników.

Projekt ustawy ogłosił prezydent USA, Joe Biden, deklarujący się jako katolik. Ustawa została przyjęta stosunkiem głosów 220 do 213. Teraz zajmie się nią Senat.

– „Dobry” katolik cały czas wspiera tzw. sprawy aborcyjne i to bez żadnego wstrzymywania się. To bardzo poważna sprawa. Biznes aborcyjny potrzebuje pieniędzy, więc wymusza różne decyzje. Na przykład wiceprezydent Kamala Harris mówi, że tzw. sprawy aborcyjne są bezdyskusyjne. Mi się to kojarzy z satanistami, którzy też mówią, iż to jest dla nich podstawowa sprawa – podkreśliła Ewa Kowalewska.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl