Niemcy: poszukiwania czterech potencjalnych terrorystów islamskich

Policja niemiecka poszukuje czterech osób podejrzewanych o przygotowywanie zamachu na lotnisku w Stuttgarcie. Służby przeszukały w piątek kilka mieszkań. Dzień wcześniej w 14 największych portach lotniczych RFN ogłoszono alarm ze względów bezpieczeństwa.

Prokuratura w Stuttgarcie prowadzi śledztwo przeciwko czterem zidentyfikowanym osobom, które obserwowały w czwartek lotnisko w Stuttgarcie. Jak wnioskują śledczy z nagrań monitoringu w porcie lotniczym interesował je głównie przebieg kontroli bezpieczeństwa w porcie lotniczym.

Policja przeszukała dotychczas kilka nieruchomości w Badenii-Wirtembergii i Nadrenii Północnej-Westfalii. Śledczy wychodzą z założenia, że poszukiwane osoby przygotowywały zamach terrorystyczny. Minister spraw wewnętrznych Badenii-Wirtembergii Thomas Strobl potwierdził, że poszukiwani mają związki ze środowiskiem radykalnych muzułmanów w Niemczech. Jeden z nich – Marokańczyk z pochodzenia – znajduje się na policyjnej liście stwarzających zagrożenie islamistów.

Marokańczyk i jego syn zostali zauważeni tydzień wcześniej również na lotnisku Charles’a de Gaulle’a w Paryżu, gdzie z samochodu dostawczego na numerach rejestracyjnych z Akwizgranu robili zdjęcia budynku.

Szef niemieckiego MSW Horst Seehofer powiedział w piątek, że zagrożenie zamachami na terytorium RFN pozostaje wysokie. Przestrzegł jednak przed paniką.

„Czujność to najlepszy środek prewencyjny” – uznał polityk cytowany przez agencję dpa. Zapewnił, że służby na wszystkich lotniskach są w stanie podwyższonej gotowości.

Policja Federalna (Bundespolizei) ogłosiła w czwartek alarm na terenie 14 chronionych przez siebie portów lotniczych, w tym w Berlinie, Monachium, Hamburgu i Frankfurcie.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl